Оцифрування та сканування книг


Ціни на сканування книг

Приклади оцифрованих книг

Pathways. Reading, Writing, and Critical Thinking. Mari Vargo and Laurie Blass

Сканування: кольорове
Формат: pdf

Эндодонтология. Клинико-биологические аспекты. Доменико Рикуччи, Жозе Сикейр

Сканування: кольорове
Формат: pdf

Нелинейная электротехника. Филиппов

Сканування: відтінки сірого
Формат: pdf

Единицы физических величин и их размерности. Сена

Сканування: відтінки сірого
Формат: pdf

Шахматы. Основы теории. Майзелис

Сканування: відтінки сірого
Формат: pdf

Процес оцифрування книг

Одними з найбільш складних об'єктів сканування є зшиті або зброшуровані документи:

  • Книги
  • Журнали
  • Зшивки карток
  • Зшиті та нотаріально засвідчені документи
  • Прошиті томи кримінальних справ

Неможливість розшивки визначається цінністю самого брошурування (історичні документи, рідкісні книги) чи юридичною значимістю (нотаріальні, кримінальні документи).

У такому разі необхідність використання спеціальної техніки та висококваліфікованих спеціалістів незаперечна. Швидкість сканування одного розвороту зшитого документа рахується в секундах, а часом і в десятках секунд залежно від обладнання, що використовується, і необхідної вихідної якості документа.

При скануванні великої кількості книг чи інших документів, розшивка яких не передбачається, залежно від формату найчастіше використовуються книжкові сканери. Вони дозволяють тримати книгу розкритою догори, що забезпечує можливість перегортання сторінок у процесі сканування.

Книжковий сканер

Сьогодні на ринку присутня ціла низка спеціалізованих книжкових сканерів різних виробників. За типом та механізмом сканування книжкові сканери можна розділити на:

  • Класичні (горизонтальний предметний стіл із книжковою колискою або без, з камерою високої роздільної здатності та відмінною оптикою)
  • Варіанти засновані на традиційних цифрових фотоапаратах (спеціалізовані штативи з плоским або V-подібним предметним столом з або без притискного скла)
  • Інші пристрої: ручні сканери типу Docupen, C-pen, спеціалізовані планшетні сканери типу Plustek OpticBook, планшетні приставки сканерів для документів

Можливість сканування книг у середньому коливається від 4 до 15 с на розворот залежно від моделі та налаштувань сканера. Як правило, використовуються додаткові джерела світла, найчастіше холодного. При скануванні книг та зшитих документів архівна обробка не потрібна, розпізнавання зазвичай потрібне.

Cканирование книг на обычном сканере
Оцифрування на звичайному сканері
Cканирование книг на книжном сканере
Оцифрування на професійному книжковому сканері

Щось підказати?